Gustavus Adolphus College               Hy-Tek's Meet Manager 4/28/05 03:03 PM
                              Demo Meet - 4/30/05                              
                                    4/30/05                                    
                          School Entries - All Events                          
 
                                AUGS - Augsburg                                
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Ciro, Tony - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.39                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.17                           
  2. Dahlin, Jon - Male    
      #31 Men Hammer Throw                53.26m                           
  3. Haglund, Kevin - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.65                           
      #37 Men Triple Jump                 12.92m                           
  4. Harris, Marzel - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.55                           
  5. Houser, Steve - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.59                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.90                           
  6. Power, Spencer - Male    
      #29 Men Shot Put                    13.24m                           
      #31 Men Hammer Throw                42.88m                           
      #41 Men Discus Throw                46.70m                           
  7. Sanft, Paul - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               52.37                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.12                           
  8. Tix, Robert - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:01.63                           
  9. Zaffke, Steve - Male    
      #35 Men Long Jump                    5.22m                           
      #37 Men Triple Jump                 12.45m                           
===============================================================================
  1. Augsburg - 'A' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:34.00                           
 
                               AUGU - Augustana                                
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Osgood, Margaret - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:23.00                           
      #15 Women 800 Meter Run            2:26.50                           
 
                                GUST - Gustavus                                
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Anderson, Eric - Male    
      #18 Men 400 Meter Hurdles          1:01.25                           
  2. Anderson, Mitch - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.65                           
      #20 Men 200 Meter Dash               24.15                           
  3. Atkinson, Joe - Male    
      #29 Men Shot Put                    13.70m                           
      #41 Men Discus Throw                38.64m                           
  4. Barten, Nate - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:23.55                           
  5. Becker, Kelsey - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             13.64                           
      #19 Women 200 Meter Dash             27.67                           
  6. Bernhardson, Sarah - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:17.46                           
  7. Berquam, Val - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:03.25                           
  8. Bittman, Blythe - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             12.93                           
      #26 Women Javelin Throw             33.12m                           
      #38 Women High Jump                  1.48m                           
  9. Blomquist, Alicia - Female    
      #9 Women 100 Meter Hurdle            18.17                           
 10. Bloomquist, Alicia - Female    
      #32 Women Pole Vault                 3.20m                           
 11. Bulfer, Heidi - Female    
      #15 Women 800 Meter Run            2:26.19                           
 12. Busacker, Matt - Male    
      #18 Men 400 Meter Hurdles          1:05.57                           
 13. Castellano, Janna - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             13.24                           
      #32 Women Pole Vault                 3.20m                           
 14. Clemen, Ashley - Female    
      #26 Women Javelin Throw             36.62m                           
      #30 Women Hammer Throw              36.62m                           
      #40 Women Discus Throw              32.50m                           
 15. Cordie, Ali - Female    
      #17 Women 400 Meter Hurdl          1:06.72                           
 16. Cronen, Ashley - Female    
      #19 Women 200 Meter Dash             27.02                           
 17. Cruse, Krista - Female    
      #11 Women 400 Meter Dash           1:00.75                           
 18. Davitt, Lydia - Female    
      #2 Women 3000 Meter Steep         12:16.00                           
 19. Dawson, Shanna - Female    
      #32 Women Pole Vault                 3.35m                           
      #34 Women Long Jump                  5.44m                           
      #36 Women Triple Jump               11.01m                           
 20. Dehler, Jason - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               14.04                           
      #20 Men 200 Meter Dash               26.04                           
 21. Edlund, Laura - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:10.36                           
 22. Farbo, Ashley - Female    
      #15 Women 800 Meter Run            2:24.20                           
 23. Fincham, Mark - Male    
      #18 Men 400 Meter Hurdles            58.20                           
 24. Fontana, Tim - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              5:19.60                           
 25. Fordyce, Matt - Male    
      #33 Men Pole Vault                   3.66m                           
 26. Gruenhagen, Heidi - Female    
      #28 Women Shot Put                  10.90m                           
 27. Hanson, Carlie - Female    
      #17 Women 400 Meter Hurdl          1:06.66                           
 28. Harren, Hailey - Female    
      #1 Mixed 10000 Meter Run                NT                           
 29. Hedin, Frank - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:21.99                           
 30. Henkemeyer, Jack - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.23                           
      #20 Men 200 Meter Dash               22.66                           
 31. Hll, Mark - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:01.46                           
 32. Hokenson, Jered - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            17.50                           
      #14 Men 100 Meter Dash               12.50                           
      #29 Men Shot Put                    10.25m                           
      #33 Men Pole Vault                   3.01m                           
      #41 Men Discus Throw                30.50m                           
 33. Hood, Drew - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.36m                           
 34. Howard, Steve - Male    
      #27 Men Javelin Throw               33.50m                           
      #29 Men Shot Put                    11.98m                           
 35. Johnson, Brad - Male    
      #35 Men Long Jump                    6.29m                           
      #37 Men Triple Jump                 12.64m                           
 36. Johnson, Tom - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.62                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.72                           
 37. Jost, Nick - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.75                           
      #20 Men 200 Meter Dash               24.10                           
 38. Kestly, Alex - Male    
      #31 Men Hammer Throw                46.80m                           
      #41 Men Discus Throw                47.16m                           
 39. Kienberger, Paul - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:02.54                           
 40. Klaers, Andy - Male    
      #31 Men Hammer Throw                47.32m                           
      #41 Men Discus Throw                43.40m                           
 41. Kroshus, Nick - Male    
      #31 Men Hammer Throw                40.02m                           
 42. Lager, Mollie - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:01.19                           
 43. Latzke, Jessica - Female    
      #28 Women Shot Put                  11.02m                           
      #40 Women Discus Throw              28.80m                           
 44. Leier, Maika - Female    
      #34 Women Long Jump                  4.55m                           
      #36 Women Triple Jump               10.23m                           
 45. Lindeman, Sari - Female    
      #34 Women Long Jump                  4.73m                           
      #36 Women Triple Jump               10.93m                           
 46. Magnusson, Brent - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:02.05                           
 47. Marti, Dan - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               12.06                           
      #20 Men 200 Meter Dash               24.44                           
 48. Mays, Darrin - Male    
      #29 Men Shot Put                    12.90m                           
      #41 Men Discus Throw                42.30m                           
 49. Meierbochtol, Colin - Male    
      #3 Men 3000 Meter Steeple         10:46.25                           
 50. Miest, Tanner - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            15.14                           
      #18 Men 400 Meter Hurdles            57.05                           
 51. Miller, Matt - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            16.81                           
      #18 Men 400 Meter Hurdles          1:01.05                           
 52. Mundell, Joe - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:44.07                           
 53. Okanla, Funto - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             13.46                           
      #19 Women 200 Meter Dash             27.95                           
 54. Peterson, Nichole - Female    
      #1 Mixed 10000 Meter Run          38:10.81                           
 55. Pike, Tasha - Female    
      #4 Women 5000 Meter Run           18:56.50                           
 56. Raetz, Lisa - Female    
      #34 Women Long Jump                  4.47m                           
 57. Ress, Brenna - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run                 NT                           
 58. Rutman, Brady - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:04.23                           
 59. Saltzman, Elliot - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:00.79                           
 60. Schmidt, Mike - Male    
      #37 Men Triple Jump                 11.88m                           
      #39 Men High Jump                    1.88m                           
 61. Schneider, Kristi - Female    
      #32 Women Pole Vault                 3.50m                           
 62. Skoglund, Lorin - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               52.67                           
      #20 Men 200 Meter Dash               24.54                           
 63. Smith, Carla - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             13.06                           
      #19 Women 200 Meter Dash             26.96                           
 64. Sorenson, James - Male    
      #21 Men 5000 Meter Run            15:32.88                           
      #27 Men Javelin Throw               33.00m                           
 65. Sowemimo, CeCe - Female    
      #19 Women 200 Meter Dash             29.80                           
 66. Sowimimo, CeCe - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             14.29                           
 67. Steadman, Michelle - Female    
      #26 Women Javelin Throw             31.56m                           
      #38 Women High Jump                  1.55m                           
 68. Thelemann, Jennifer - Female    
      #26 Women Javelin Throw             27.80m                           
      #28 Women Shot Put                  10.60m                           
      #30 Women Hammer Throw              27.80m                           
      #40 Women Discus Throw              33.40m                           
 69. Thicke, Beth - Female    
      #11 Women 400 Meter Dash           1:04.63                           
 70. Ties, Tyler - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.00m                           
 71. Treichel, Ben - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               50.72                           
      #20 Men 200 Meter Dash               24.60                           
 72. Westlund, Tom - Male    
      #21 Men 5000 Meter Run            16:39.83                           
 73. Wetzel, Tom - Male    
      #20 Men 200 Meter Dash               24.19                           
 74. Weyandt, Luke - Male    
      #29 Men Shot Put                    12.89m                           
      #41 Men Discus Throw                38.50m                           
 75. Wezel, Tom - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.90                           
 76. Wittman, Matt - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               53.12                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.68                           
===============================================================================
  1. Gustavus - 'A' 
      #5 Women 4x100 Meter Rela            50.12                           
  2. Gustavus - 'A' 
      #6 Men 4x100 Meter Relay             43.06                           
  3. Gustavus - 'A' 
      #22 Women 4x400 Meter Rel          4:13.50                           
  4. Gustavus - 'A' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:29.25                           
  5. Gustavus - 'B' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:35.79                           
  6. Gustavus - 'C' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:52.00                           
  7. Gustavus - 'A' 
      #24 Women 4x800 Meter Rel         10:05.00                           
  8. Gustavus - 'B' 
      #24 Women 4x800 Meter Rel         10:12.00                           
  9. Gustavus - 'A' 
      #25 Men 4x800 Meter Relay          8:10.36                           
 10. Gustavus - 'B' 
      #25 Men 4x800 Meter Relay          8:18.42                           
 
                                  MDRA - Mdra                                  
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Regan, Shawn - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:23.34                           
 
                           MSM - Minn State Mankato                            
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Aning, Amanda - Female    
      #32 Women Pole Vault                 3.66m                           
  2. Berger, Robert - Male    
      #1 Mixed 10000 Meter Run          32:15.34                           
      #21 Men 5000 Meter Run            15:20.23                           
  3. Campbell, Linnea - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             13.50                           
      #32 Women Pole Vault                 3.35m                           
  4. Debel, Taylor - Female    
      #32 Women Pole Vault                 3.35m                           
  5. Dircks, Joel - Male    
      #29 Men Shot Put                    13.56m                           
      #31 Men Hammer Throw                36.06m                           
      #41 Men Discus Throw                38.10m                           
  6. Donovan, Jessica - Female    
      #11 Women 400 Meter Dash           1:02.00                           
      #26 Women Javelin Throw             27.43m                           
  7. Eineke, Alexis - Female    
      #2 Women 3000 Meter Steep               NT                           
  8. Ertz, Erika - Female    
      #4 Women 5000 Meter Run           21:00.00                           
  9. Heiman, Jen - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             13.10                           
      #32 Women Pole Vault                 3.35m                           
 10. James, Jen - Female    
      #19 Women 200 Meter Dash             28.00                           
      #34 Women Long Jump                  5.00m                           
 11. Klungtvedt, Ben - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              3:58.10                           
      #21 Men 5000 Meter Run            14:50.32                           
 12. MacLeod, Jamie - Female    
      #2 Women 3000 Meter Steep               NT                           
 13. Mathies, Billy - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.70m                           
 14. Mauch, Ben - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.77m                           
 15. Nelson, Katie - Female    
      #26 Women Javelin Throw             36.58m                           
      #28 Women Shot Put                  12.80m                           
      #30 Women Hammer Throw              36.58m                           
      #40 Women Discus Throw              36.58m                           
 16. Nixon, Klancy - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             14.50                           
      #32 Women Pole Vault                 3.20m                           
 17. Olson, Phil - Male    
      #35 Men Long Jump                    6.55m                           
      #37 Men Triple Jump                 13.84m                           
      #39 Men High Jump                    2.03m                           
 18. Paulson, Ben - Male    
      #41 Men Discus Throw                44.62m                           
 19. Petersen, AJ - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.70m                           
 20. Petricka, Jason - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.70m                           
 21. Revering, Katie - Female    
      #15 Women 800 Meter Run            2:43.00                           
 22. Ristau, Dan - Male    
      #3 Men 3000 Meter Steeple          9:40.65                           
      #8 Men 1500 Meter Run              4:07.25                           
      #21 Men 5000 Meter Run            15:20.40                           
 23. Schmitt, Casey - Female    
      #2 Women 3000 Meter Steep               NT                           
 24. Schuldt, Jan - Female    
      #4 Women 5000 Meter Run           18:47.00                           
 25. Sobie, Sarah - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:15.00                           
 26. Sparks, Holly - Female    
      #26 Women Javelin Throw             45.72m                           
      #30 Women Hammer Throw              45.72m                           
      #40 Women Discus Throw              32.92m                           
 27. Sweet, Kami - Female    
      #26 Women Javelin Throw             45.11m                           
      #28 Women Shot Put                  13.53m                           
      #30 Women Hammer Throw              45.11m                           
      #40 Women Discus Throw              43.89m                           
 28. Warner, Amanda - Female    
      #15 Women 800 Meter Run            2:50.00                           
 29. Warren, Roderick - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               10.65                           
 30. Warren, Tiera - Female    
      #26 Women Javelin Throw             30.48m                           
      #28 Women Shot Put                  11.58m                           
      #30 Women Hammer Throw              30.48m                           
      #40 Women Discus Throw              30.48m                           
 31. Wieland, Megan - Female    
      #26 Women Javelin Throw             32.00m                           
      #28 Women Shot Put                   9.14m                           
      #30 Women Hammer Throw              32.00m                           
      #40 Women Discus Throw              30.48m                           
 32. Woodstrom, Amanda - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:26.00                           
      #15 Women 800 Meter Run            2:35.00                           
 33. Zellar, Jessica - Female    
      #15 Women 800 Meter Run            2:20.00                           
===============================================================================
  1. Minn State Mankato - 'A' 
      #22 Women 4x400 Meter Rel          4:05.00                           
  2. Minn State Mankato - 'A' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:26.67                           
 
                               MINN - Minnesota                                
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Akpaette, Pat - Male    
      #37 Men Triple Jump                 14.00m                           
  2. Engebretson, Matt - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.37                           
      #29 Men Shot Put                    14.50m                           
      #35 Men Long Jump                    6.40m                           
  3. Esch, Elliot - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.60m                           
  4. Hudspith, Chris - Male    
      #29 Men Shot Put                    15.20m                           
      #31 Men Hammer Throw                45.00m                           
      #41 Men Discus Throw                44.00m                           
  5. Merkey, Matt - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.60m                           
  6. Miller, Peter - Male    
      #29 Men Shot Put                    15.50m                           
      #41 Men Discus Throw                45.00m                           
  7. Williamson, Steve - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            14.69                           
      #14 Men 100 Meter Dash               11.27                           
  8. Yard, Mike - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              1:55.20                           
 
                              RUED - Runners Edge                              
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Essler, Jeremy - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              1:58.59                           
 
                              SAMA - Saint Mary's                              
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Cleveland, Beth - Female    
      #26 Women Javelin Throw             41.60m                           
      #28 Women Shot Put                  12.02m                           
      #30 Women Hammer Throw              41.60m                           
      #40 Women Discus Throw              30.50m                           
  2. Folger, Jenny - Female    
      #17 Women 400 Meter Hurdl          1:09.00                           
  3. Folgers, Jenny - Female    
      #9 Women 100 Meter Hurdle            15.36                           
  4. Sonnek, Eric - Male    
      #29 Men Shot Put                    10.43m                           
      #31 Men Hammer Throw                30.72m                           
      #41 Men Discus Throw                27.50m                           
  5. Weinmann, Amanda - Female    
      #26 Women Javelin Throw             37.07m                           
      #28 Women Shot Put                  12.08m                           
      #30 Women Hammer Throw              37.07m                           
      #40 Women Discus Throw              30.00m                           
  6. Zachman, Brooke - Female    
      #9 Women 100 Meter Hurdle            17.80                           
      #17 Women 400 Meter Hurdl          1:11.50                           
 
                             SCS - St. Cloud State                             
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Aulwes, Mike - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.40m                           
  2. Bader, Steve - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               50.80                           
      #20 Men 200 Meter Dash               22.26                           
  3. Brathol, Kelly - Female    
      #19 Women 200 Meter Dash             28.50                           
  4. Coonen, Michael - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.11                           
      #20 Men 200 Meter Dash               22.90                           
  5. Duggan, Ashley - Female    
      #36 Women Triple Jump                9.60m                           
  6. Duggen, Ashley - Female    
      #34 Women Long Jump                  4.60m                           
  7. Faulkner, Amanda - Female    
      #38 Women High Jump                  1.50m                           
  8. Fuller, Isaiah - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.00m                           
  9. Grose, Kevin - Male    
      #21 Men 5000 Meter Run            16:45.00                           
 10. Holubar, Kevin - Male    
      #29 Men Shot Put                    15.30m                           
      #31 Men Hammer Throw                44.00m                           
      #41 Men Discus Throw                42.00m                           
 11. Jamison, Greg - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:20.00                           
      #16 Men 800 Meter Run              2:02.00                           
 12. Knoblach, Angela - Female    
      #36 Women Triple Jump               10.60m                           
      #38 Women High Jump                  1.50m                           
 13. Koch, Andy - Male    
      #27 Men Javelin Throw               45.00m                           
      #35 Men Long Jump                    6.30m                           
      #37 Men Triple Jump                 12.60m                           
 14. Koch, Jason - Male    
      #27 Men Javelin Throw               60.00m                           
 15. Koetter, Matt - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:50.00                           
 16. Krippner, Bobbi - Female    
      #11 Women 400 Meter Dash           1:04.78                           
      #19 Women 200 Meter Dash             29.50                           
 17. Larson, Danielle - Female    
      #17 Women 400 Meter Hurdl          1:12.00                           
      #32 Women Pole Vault                 3.10m                           
 18. Lazer, Jared - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            15.30                           
      #18 Men 400 Meter Hurdles            54.60                           
 19. Manly, David - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               53.30                           
 20. Moe, Cassandra - Female    
      #34 Women Long Jump                  4.70m                           
      #36 Women Triple Jump               10.00m                           
 21. Otis, Ashley - Female    
      #15 Women 800 Meter Run            2:30.00                           
 22. Otterson, Kristin - Female    
      #26 Women Javelin Throw             41.90m                           
      #30 Women Hammer Throw              41.90m                           
      #40 Women Discus Throw              38.60m                           
 23. Pearson, Bryan - Male    
      #35 Men Long Jump                    6.50m                           
      #39 Men High Jump                    2.00m                           
 24. Sandoval, Beth - Female    
      #2 Women 3000 Meter Steep         11:17.09                           
 25. Scepaniak, Bobby - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.00m                           
 26. Schmitt, Adam - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               51.50                           
 27. Schueler, Amber - Female    
      #9 Women 100 Meter Hurdle            16.90                           
      #13 Women 100 Meter Dash             13.50                           
      #19 Women 200 Meter Dash             27.40                           
      #34 Women Long Jump                  4.70m                           
 28. Stenzel, Keith - Male    
      #21 Men 5000 Meter Run            16:00.00                           
 29. Todnem, Kayla - Female    
      #28 Women Shot Put                   9.50m                           
 30. Turkowski, Kari - Female    
      #26 Women Javelin Throw             35.00m                           
      #30 Women Hammer Throw              42.30m                           
 31. Wilson, Katie - Female    
      #26 Women Javelin Throw             42.00m                           
 32. Wolfram, Aaron - Male    
      #29 Men Shot Put                    15.00m                           
      #31 Men Hammer Throw                47.30m                           
      #41 Men Discus Throw                42.00m                           
===============================================================================
  1. St. Cloud State - 'A' 
      #5 Women 4x100 Meter Rela            51.50                           
  2. St. Cloud State - 'A' 
      #6 Men 4x100 Meter Relay             43.05                           
  3. St. Cloud State - 'A' 
      #22 Women 4x400 Meter Rel          4:15.00                           
  4. St. Cloud State - 'A' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:29.00                           
 
                               STTH - St. Thomas                               
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Barner, Erik - Male    
      #35 Men Long Jump                    5.75m                           
  2. Baumgartner, Eric - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:03.76                           
  3. Birklid, Travis - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            16.32                           
      #18 Men 400 Meter Hurdles            58.30                           
  4. Busacker, Scott - Male    
      #18 Men 400 Meter Hurdles            57.92                           
  5. Dauer, Andrew - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.03m                           
  6. Deming, Robbie - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            17.34                           
      #12 Men 400 Meter Dash               54.66                           
  7. Diercks, Dave - Male    
      #27 Men Javelin Throw               56.95m                           
  8. Dosch, Rachelle - Female    
      #26 Women Javelin Throw             31.22m                           
  9. Draxton, Mike - Male    
      #35 Men Long Jump                    6.00m                           
      #37 Men Triple Jump                 12.14m                           
      #39 Men High Jump                    1.93m                           
 10. Everson, Dan - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.28                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.32                           
 11. Gray, Jarrod - Male    
      #20 Men 200 Meter Dash               23.24                           
      #39 Men High Jump                    1.93m                           
 12. Hansen, Brad - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.10m                           
 13. Hawker, Luke - Male    
      #29 Men Shot Put                        ND                           
 14. Hildebrand, Lewis - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               51.22                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.66                           
 15. Hoovestol, Joe - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:10.33                           
 16. Kim, Alex - Male    
      #33 Men Pole Vault                   3.81m                           
      #35 Men Long Jump                    6.19m                           
      #37 Men Triple Jump                 12.26m                           
 17. Kirby, JJ - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               50.11                           
      #35 Men Long Jump                    6.30m                           
      #39 Men High Jump                    1.88m                           
 18. Krentz, Jeremy - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.38                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.22                           
 19. Madison, Mike - Male    
      #37 Men Triple Jump                 12.49m                           
 20. Marks, Derek - Male    
      #27 Men Javelin Throw                   ND                           
      #41 Men Discus Throw                49.49m                           
 21. Mattke, Chris - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            16.22                           
      #18 Men 400 Meter Hurdles            55.52                           
      #35 Men Long Jump                    6.05m                           
 22. Mattke, Scott - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.73                           
      #20 Men 200 Meter Dash               24.09                           
 23. McLaughlin, Ian - Male    
      #27 Men Javelin Throw               34.47m                           
 24. Meium, Hannah - Female    
      #26 Women Javelin Throw             27.84m                           
 25. Nwadiashi, Justin - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.30                           
 26. O'Connell, Mark - Male    
      #29 Men Shot Put                    13.29m                           
      #31 Men Hammer Throw                36.77m                           
      #41 Men Discus Throw                35.72m                           
 27. Page, Nate - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.11m                           
 28. Peotter, Callie - Female    
      #26 Women Javelin Throw             28.32m                           
 29. Rosholt, Peter - Male    
      #31 Men Hammer Throw                50.79m                           
      #41 Men Discus Throw                42.60m                           
 30. Schroeder, Matt - Male    
      #33 Men Pole Vault                      NH                           
 31. Scrabeck, Chris - Male    
      #27 Men Javelin Throw               34.64m                           
 32. Sill, Kai - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               53.44                           
      #14 Men 100 Meter Dash               11.52                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.56                           
 33. Stadther, Joe - Male    
      #27 Men Javelin Throw               32.57m                           
 34. Stepan, Brock - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:01.44                           
 35. Thomas, Jake - Male    
      #41 Men Discus Throw                33.32m                           
 36. Udeaja, AC - Male    
      #35 Men Long Jump                    6.04m                           
 37. Wagner, Nate - Male    
      #37 Men Triple Jump                 12.14m                           
 38. Wagner, Nathan - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            17.64                           
      #18 Men 400 Meter Hurdles          1:00.22                           
 39. Walsh, Alex - Male    
      #33 Men Pole Vault                   3.43m                           
 40. Welle, Brian - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            16.41                           
      #18 Men 400 Meter Hurdles            58.74                           
 41. Wetzel, Erika - Female    
      #26 Women Javelin Throw             36.84m                           
===============================================================================
  1. St. Thomas - 'A' 
      #6 Men 4x100 Meter Relay             42.95                           
  2. St. Thomas - 'A' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:25.33                           
 
                               UMD - U M Duluth                                
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Anderson, Sam - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:04.54                           
  2. Atkinson, Eric - Male    
      #21 Men 5000 Meter Run            15:25.00                           
  3. Atu-Tetuh, Jude - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               54.74                           
  4. Atu-Tetuh, Juvitus - Male    
      #20 Men 200 Meter Dash               25.04                           
  5. Bahe, Emma - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:16.00                           
  6. Bocchi, Dan - Male    
      #21 Men 5000 Meter Run                  NT                           
  7. Carpenter, Talia - Female    
      #26 Women Javelin Throw             33.53m                           
      #30 Women Hammer Throw              39.60m                           
      #40 Women Discus Throw              38.10m                           
  8. Chaffee, Brooke - Female    
      #26 Women Javelin Throw                 ND                           
      #34 Women Long Jump                  4.26m                           
      #36 Women Triple Jump               10.05m                           
      #38 Women High Jump                  1.57m                           
  9. Chapman, Kim - Female    
      #4 Women 5000 Meter Run           19:30.00                           
 10. Clemmings, Andrea - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:42.00                           
 11. Dark, Josh - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.70                           
      #31 Men Hammer Throw                55.35m                           
      #41 Men Discus Throw                41.75m                           
 12. Ekberg, Ross - Male    
      #18 Men 400 Meter Hurdles            56.24                           
 13. Elbers, Tyler - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.74                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.66                           
      #35 Men Long Jump                    6.22m                           
      #39 Men High Jump                    1.93m                           
 14. Flavin, Jenny - Female    
      #11 Women 400 Meter Dash           1:02.84                           
      #34 Women Long Jump                  4.70m                           
      #36 Women Triple Jump               10.13m                           
 15. Foss, Erin - Female    
      #1 Mixed 10000 Meter Run          38:07.00                           
      #4 Women 5000 Meter Run           18:17.00                           
 16. Gilbert, Be - Female    
      #11 Women 400 Meter Dash           1:00.53                           
      #34 Women Long Jump                     ND                           
 17. Hale, Heidi - Female    
      #32 Women Pole Vault                 2.74m                           
 18. Hendricks, Sam - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              1:58.92                           
 19. Hendrix, Sara - Female    
      #26 Women Javelin Throw             36.57m                           
      #30 Women Hammer Throw              36.57m                           
 20. Jares, Steph - Female    
      #15 Women 800 Meter Run            2:29.00                           
 21. Jodarski, Nicki - Female    
      #32 Women Pole Vault                 3.05m                           
 22. Johnson, Adam - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.42m                           
 23. Johnston, Julie - Female    
      #32 Women Pole Vault                 2.89m                           
 24. Kaas, Kassie - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:23.00                           
 25. Kallemeyn, John - Male    
      #21 Men 5000 Meter Run            15:25.00                           
 26. Kay, Jessica - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             13.34                           
      #19 Women 200 Meter Dash             27.74                           
      #32 Women Pole Vault                 3.20m                           
 27. Kiley, Leah - Female    
      #34 Women Long Jump                  4.26m                           
      #36 Women Triple Jump               10.05m                           
      #38 Women High Jump                  1.62m                           
 28. Kistner, Anna - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            6:00.00                           
 29. Kleffman, Matt - Male    
      #29 Men Shot Put                    14.32m                           
      #31 Men Hammer Throw                40.30m                           
      #41 Men Discus Throw                39.62m                           
 30. Koepke, Paul - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              1:57.04                           
 31. Laplant, Lindsay - Female    
      #26 Women Javelin Throw             42.67m                           
      #30 Women Hammer Throw              42.67m                           
      #40 Women Discus Throw              36.57m                           
 32. Lee, Steph - Female    
      #2 Women 3000 Meter Steep         12:52.00                           
      #4 Women 5000 Meter Run                 NT                           
 33. Magnuson, Caroline - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:20.00                           
 34. Martinson, James - Male    
      #29 Men Shot Put                    15.50m                           
      #31 Men Hammer Throw                39.62m                           
      #41 Men Discus Throw                41.15m                           
 35. Mathiason, Jeff - Male    
      #35 Men Long Jump                    6.22m                           
 36. Michals, Mandy - Female    
      #7 Women 1500 Meter Run            5:38.00                           
 37. Nelson, Rebakah - Female    
      #17 Women 400 Meter Hurdl               NT                           
 38. Nelson, Rebekah - Female    
      #9 Women 100 Meter Hurdle            18.24                           
      #38 Women High Jump                  1.57m                           
 39. Nygren, Erik - Male    
      #33 Men Pole Vault                   4.11m                           
 40. Nylander, Kyle - Male    
      #27 Men Javelin Throw               48.76m                           
      #37 Men Triple Jump                 12.92m                           
      #39 Men High Jump                    1.93m                           
 41. Odegard, Kayla - Female    
      #26 Women Javelin Throw             38.10m                           
      #30 Women Hammer Throw              36.57m                           
 42. Olson, Neil - Male    
      #1 Mixed 10000 Meter Run          32:45.00                           
      #21 Men 5000 Meter Run            15:35.00                           
 43. Peck, Caitlin - Female    
      #32 Women Pole Vault                 2.74m                           
 44. Pederson, Jenna - Female    
      #1 Mixed 10000 Meter Run                NT                           
 45. Pierce, Christine - Female    
      #2 Women 3000 Meter Steep         13:06.00                           
 46. Pirkel, Athena - Female    
      #34 Women Long Jump                  4.57m                           
      #36 Women Triple Jump                9.75m                           
 47. Polski, Brian - Male    
      #1 Mixed 10000 Meter Run          32:30.00                           
      #21 Men 5000 Meter Run            15:25.00                           
 48. Primmer, Phil - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.53                           
      #20 Men 200 Meter Dash               23.84                           
 49. Rankin, Erin - Female    
      #40 Women Discus Throw              39.00m                           
 50. Salay, Nick - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:04.54                           
      #16 Men 800 Meter Run              1:57.04                           
 51. Sanders, Courtney - Female    
      #1 Mixed 10000 Meter Run                NT                           
 52. Schmidt, Zach - Male    
      #33 Men Pole Vault                   3.96m                           
 53. Shulbe, Kidane - Male    
      #1 Mixed 10000 Meter Run          36:20.00                           
 54. Swanson, Maria - Female    
      #26 Women Javelin Throw             30.50m                           
      #28 Women Shot Put                  11.37m                           
      #30 Women Hammer Throw              30.50m                           
 55. Sydjeko, Jason - Male    
      #39 Men High Jump                    1.98m                           
 56. Wagner, Kelsey - Female    
      #15 Women 800 Meter Run            2:33.00                           
 57. Wegner, Taylor - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:10.04                           
      #16 Men 800 Meter Run              1:58.44                           
 58. Zahorsky, Jackie - Female    
      #17 Women 400 Meter Hurdl          1:07.44                           
 59. Zinsmaster, Kristin - Female    
      #1 Mixed 10000 Meter Run          40:52.00                           
      #4 Women 5000 Meter Run           19:28.00                           
===============================================================================
  1. U M Duluth - 'A' 
      #5 Women 4x100 Meter Rela               NT                           
  2. U M Duluth - 'A' 
      #6 Men 4x100 Meter Relay                NT                           
  3. U M Duluth - 'A' 
      #22 Women 4x400 Meter Rel          4:12.00                           
  4. U M Duluth - 'A' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:33.00                           
 
                             UWEC - U W Eau Claire                             
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Bingner, Drew - Male    
      #27 Men Javelin Throw               42.11m                           
      #31 Men Hammer Throw                39.00m                           
      #41 Men Discus Throw                41.06m                           
  2. Brohmer, Ryan - Male    
      #29 Men Shot Put                    13.35m                           
      #31 Men Hammer Throw                44.37m                           
      #41 Men Discus Throw                46.11m                           
  3. Hernandez, Micah - Male    
      #3 Men 3000 Meter Steeple          9:47.00                           
  4. Koch, Dave - Male    
      #29 Men Shot Put                    13.00m                           
      #31 Men Hammer Throw                38.00m                           
  5. Oleson, Al - Male    
      #29 Men Shot Put                    13.50m                           
      #31 Men Hammer Throw                48.00m                           
  6. Olson, Al - Male    
      #41 Men Discus Throw                38.00m                           
  7. Smith, Matt - Male    
      #31 Men Hammer Throw                45.96m                           
      #41 Men Discus Throw                39.55m                           
  8. Tiller, Matt - Male    
      #39 Men High Jump                    1.76m                           
  9. Truebenbach, Jacob - Male    
      #29 Men Shot Put                    13.75m                           
      #41 Men Discus Throw                41.09m                           
 10. Wulterkens, Ben - Male    
      #39 Men High Jump                    1.80m                           
 
                              UWS - U W Superior                               
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Balcer, Shelley - Female    
      #32 Women Pole Vault                 2.44m                           
  2. Cochran, Emily - Female    
      #9 Women 100 Meter Hurdle            19.18                           
      #13 Women 100 Meter Dash             15.63                           
  3. Geier, Sara - Female    
      #2 Women 3000 Meter Steep         13:12.73                           
  4. Glau, Cori - Female    
      #26 Women Javelin Throw             32.72m                           
  5. Hargrove, Nathaniel - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               49.31                           
  6. Herzog, Breeanna - Female    
      #26 Women Javelin Throw             29.02m                           
      #28 Women Shot Put                   9.28m                           
      #30 Women Hammer Throw              29.02m                           
  7. Higgins, Kristina - Female    
      #26 Women Javelin Throw             30.00m                           
      #28 Women Shot Put                   9.88m                           
      #30 Women Hammer Throw              30.00m                           
      #40 Women Discus Throw              34.42m                           
  8. Kramer, Matt - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:04.79                           
      #16 Men 800 Meter Run              1:57.89                           
  9. Kramolis, Jeremy - Male    
      #27 Men Javelin Throw               37.46m                           
 10. Liberty, Brittany - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             13.29                           
      #19 Women 200 Meter Dash             28.31                           
 11. Miller, Samantha - Female    
      #9 Women 100 Meter Hurdle            15.42                           
      #38 Women High Jump                  1.69m                           
 12. Oliverius, Joe - Male    
      #18 Men 400 Meter Hurdles          1:02.22                           
 13. Ratkovich, Kate - Female    
      #26 Women Javelin Throw             31.29m                           
      #40 Women Discus Throw              31.64m                           
 14. Ray, Molly - Female    
      #26 Women Javelin Throw             25.95m                           
      #28 Women Shot Put                  10.49m                           
      #40 Women Discus Throw              32.53m                           
 15. Reas, Elissa - Female    
      #32 Women Pole Vault                 3.05m                           
 16. Ritzert, Hadley - Female    
      #17 Women 400 Meter Hurdl          1:11.09                           
 17. Sims, Lee - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:00.63                           
 18. Tafs, Lindsay - Female    
      #11 Women 400 Meter Dash             58.11                           
      #13 Women 100 Meter Dash             12.74                           
      #19 Women 200 Meter Dash             25.98                           
 19. Thompson, Tonya - Female    
      #1 Mixed 10000 Meter Run                NT                           
 20. Turner, Kevin - Male    
      #18 Men 400 Meter Hurdles          1:00.36                           
 21. Visger, Holly - Female    
      #26 Women Javelin Throw             30.31m                           
      #32 Women Pole Vault                    NH                           
===============================================================================
  1. U W Superior - 'A' 
      #5 Women 4x100 Meter Rela            51.85                           
  2. U W Superior - 'A' 
      #22 Women 4x400 Meter Rel          4:16.71                           
  3. U W Superior - 'A' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:30.22                           
  4. U W Superior - 'A' 
      #24 Women 4x800 Meter Rel               NT                           
  5. U W Superior - 'A' 
      #25 Men 4x800 Meter Relay               NT                           
 
                               UNA - Unattached                                
-------------------------------------------------------------------------------
  1. Adebayo, Wole - Male    
      #20 Men 200 Meter Dash               21.88                           
  2. Alabi, Liz - Female    
      #26 Women Javelin Throw             55.18m                           
      #28 Women Shot Put                  15.30m                           
      #30 Women Hammer Throw              55.18m                           
  3. Bastian, Andy - Male    
      #29 Men Shot Put                    15.20m                           
      #31 Men Hammer Throw                42.00m                           
      #41 Men Discus Throw                45.00m                           
  4. Bauman, Brian - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               11.80                           
  5. Berkenes, Chad - Male    
      #27 Men Javelin Throw               42.80m                           
      #29 Men Shot Put                    10.77m                           
      #31 Men Hammer Throw                33.52m                           
      #41 Men Discus Throw                38.25m                           
  6. Brace, Adam - Male    
      #31 Men Hammer Throw                46.00m                           
      #41 Men Discus Throw                42.00m                           
  7. Claymore, Severyn - Male    
      #8 Men 1500 Meter Run              4:02.20                           
  8. Damico, Matt - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              1:56.60                           
  9. Grunewald, Justin - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              1:57.30                           
 10. Hanson, Jeff - Male    
      #27 Men Javelin Throw               42.80m                           
      #29 Men Shot Put                    10.77m                           
      #31 Men Hammer Throw                33.52m                           
      #41 Men Discus Throw                38.25m                           
 11. Jones, Bob - Male    
      #31 Men Hammer Throw                38.59m                           
      #41 Men Discus Throw                40.28m                           
 12. Kabia, Ibrahim - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               10.85                           
 13. Kunkel, Amanda - Female    
      #26 Women Javelin Throw             40.00m                           
      #28 Women Shot Put                  12.30m                           
      #30 Women Hammer Throw              40.00m                           
      #40 Women Discus Throw              34.00m                           
 14. Landgraff, Todd - Male    
      #21 Men 5000 Meter Run            15:55.00                           
 15. Langkau, Walter - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              1:55.10                           
 16. Linnemann, Mike - Male    
      #18 Men 400 Meter Hurdles            53.70                           
 17. McDowell, Lyndon - Male    
      #10 Men 110 Meter Hurdles            14.80                           
      #35 Men Long Jump                    7.00m                           
      #41 Men Discus Throw                43.00m                           
 18. Netland, Jerry - Male    
      #29 Men Shot Put                    15.50m                           
      #41 Men Discus Throw                47.00m                           
 19. Petersen, AJ - Male    
      #27 Men Javelin Throw               45.84m                           
 20. Saunders, Jernise - Female    
      #13 Women 100 Meter Dash             12.50                           
      #19 Women 200 Meter Dash             25.50                           
 21. Storvick, Hans - Male    
      #12 Men 400 Meter Dash               49.20                           
 22. Takamura, Seijen - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              1:57.20                           
 23. Thorstenson, Derek - Male    
      #14 Men 100 Meter Dash               13.52                           
 24. VanOrsdel, David - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              1:56.30                           
 25. Werven, Gerry - Male    
      #16 Men 800 Meter Run              2:12.00                           
 26. Zins, Travis - Male    
      #29 Men Shot Put                    15.00m                           
      #31 Men Hammer Throw                45.00m                           
      #41 Men Discus Throw                42.00m                           
===============================================================================
  1. Unattached - 'A' 
      #6 Men 4x100 Meter Relay             42.00                           
  2. Unattached - 'A' 
      #23 Men 4x400 Meter Relay          3:19.10                           
  3. Unattached - 'A' 
      #25 Men 4x800 Meter Relay          7:30.70