Licensed to Gustavus Adolphus College  Hy-Tek's Meet Manager 2/23/2008 02:51 PM
                       Gustavus Last Chance - 2/23/2008                        
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carleton-MN  'A'                                      1:38.71         40  
       25.24    24.67    24.22    24.58                                    
  2 Gustavus-MN  'A'                                      1:49.03         34  
       24.99    25.67    27.50    30.87                                    
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustavus-MN  'A'                                      1:25.56         40  
     1) Wakefield, Tyler                2) Auyeung, Clement               
     3) Hanson, Ben                     4) Stewart, Matt                  
 
Event 7  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Matt          Gusties-MN                     1:54.12         20  
      23.80   28.73   35.21   26.38                                
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Piehl, Janae           Gusties-MN                       25.16         20  
 
Event 9  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanson, Ben            Gusties-MN                       21.82         20  
  2 Burgess, Jake       21 HAM-MN                           22.06         17  
  3 Auyeung, Clement       Gusties-MN                       22.17         16  
  4 Wakefield, Tyler       Gusties-MN                       22.22         15  
  5 Pearson, Dave          Gusties-MN                       22.50         14  
 
Event 14  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustavus-MN  'A'                                      1:34.67         40  
     1) Stewart, Matt                   2) Mikkelson, Dan                 
     3) Ziegler, Connor                 4) Wakefield, Tyler               
       24.41    27.18    22.22    20.86                                    
 
Event 16  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Paquin, Luke           Gusties-MN                     4:38.75         20  
  2 Auyeung, Clement       Gusties-MN                     4:44.77         17  
 
Event 18  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ziegler, Connor        Gusties-MN                       50.11         20  
      23.10   27.01                                                
  2 Tapia-Rodriguez, J  21 HAM-MN                           51.33         17  
      24.30   27.03                                                
 
Event 20  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Whitaker        Gusties-MN                     1:45.04         20  
      24.32   26.40   27.17   27.15                                
 
Event 21  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Erickson, Anika        Gusties-MN                     1:07.74         20  
      31.65   36.09                                                
 
Event 22  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mikkelson, Dan         Gusties-MN                     1:01.08         20  
      28.54   32.54                                                
  2 Hanson, Ben            Gusties-MN                     1:01.76         17  
      28.94   32.82                                                
  3 Burgess, Jake       21 HAM-MN                         1:02.19         16  
      28.41   33.78                                                
  4 Davis, Skylar          Gusties-MN                     1:03.31         15  
      29.52   33.79                                                
  5 Pearson, Dave          Gusties-MN                     1:03.74         14  
      29.63   34.11                                                
 
Event 25  Girls 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 St. Olaf-MN  'A'                                      7:50.34         40  
       26.87    56.17  1:26.38  1:56.88    27.18    56.68  1:26.33  1:56.86
       26.95    57.08  1:28.06  1:58.86    26.60    56.04  1:26.48  1:57.74
 
Event 36  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Matt          Gusties-MN                     1:52.36        
      25.00   28.87   29.39   29.10                                
  2 Ziegler, Connor        Gusties-MN                     1:54.45        
      25.60   29.01   29.26   30.58                                
  3 Auyeung, Clement       Gusties-MN                     2:15.16        
      28.21   34.19   36.25   36.51                                
 
Event 41  Boys 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Ziegler, Connor        Gusties-MN                       50.30        
 
Event 42  Girls 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Erickson, Anika        Gusties-MN                     1:07.93        
      31.94   35.99                                                
 
Event 43  Boys 200 Yard Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gustavus-MN  'A'                                      1:35.17        
 
Event 44  Girls 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luke, Marnie           Gusties-MN                     1:09.13        
      25.17   26.87   22.36                                        
 
Event 45  Boys 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Matt          Gusties-MN                       52.26        
  2 Burgess, Jake       21 HAM-MN                           53.40        
  3 Pearson, Dave          Gusties-MN                       55.99        
  4 Davis, Whitaker        Gusties-MN                       56.21        
  5 Davis, Skylar          Gusties-MN                       58.23        
 
Event 46  Girls 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Luke, Marnie           Gusties-MN                     1:09.13        
 
Event 47  Boys 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanson, Ben            Gusties-MN                       51.27        
      23.99   27.28                                                
  2 Davis, Whitaker        Gusties-MN                       55.45        
      25.73   29.72                                                
 
Event 48  Girls 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Piehl, Janae           Gusties-MN                       25.42        
 
Event 49  Boys 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reinhart, Jake      19 STO-MN                         2:07.37        
      29.17   32.07   32.52   33.61                                
  2 Westby, Nelson      21 STO-MN                         2:07.95        
      27.67   31.71   33.81   34.76                                
  3 Davis, Skylar          Gusties-MN                     2:15.46        
      30.18   34.25   35.59   35.44                                
 
Event 51  Boys 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wakefield, Tyler       Gusties-MN                       21.73        
  2 Kirihara, Paul         Gusties-MN                       23.62        
 
Event 53  Boys 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanson, Ben            Gusties-MN                     4:13.96        
      25.28   29.19   33.86   33.38   37.79   38.43   28.61   27.42
  2 Mikkelson, Dan         Gusties-MN                     4:27.48        
      27.24   32.30   36.59   35.17   37.05   37.65   31.20   30.28
 
Event 54  Girls 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Piehl, Janae           Gusties-MN                     5:33.77        
 
Event 55  Boys 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pearson, Dave          Gusties-MN                       48.27        
  2 Wakefield, Tyler       Gusties-MN                       49.03        
  3 Davis, Whitaker        Gusties-MN                       49.11